Co je u nás nového | Zásilková služba | Katalog Country Home | Kontakt | Bylo, nebylo…


v době, kdy jsou nositelé a příznivci tradičních hodnot považováni za zpátečnické podivíny, se dál snažíme putovat v souladu se svým nitrem a udržet se na započaté cestě. Také naše zásilková služba Country Home má ve své kolekci pouze hudební nástroje a dalších muzikantské potřeby, které sami považujeme za kvalitní a věříme, že vám dokáží přinášet radost ještě dlouhý čas.

Děkujeme vám za 31 společných let.

Naše stránky byly naposled aktualizovány 18. července 2024Hudební nástroje, příslušenství, nahrávky, publikace
a další muzikantské potřeby z nabídky naší zásilkové služby Country Home
jsou stále k okamžitému dodání !!


VĚTŠINA ALE POUZE DO VYPRODÁNÍ STÁVAJÍCÍCH ZÁSOB!!

Prohlídku katalogu můžete začít výběrem z nabídky v levém sloupci.
Horním nabídkovým řádkem pak upřesníte zvolený hudební nástroj.
Doporučujeme podívat se také na naši nabídku DOPRODEJ!Psal se rok 1992 a v uzoučké a tiché Náprstkově ulici v Praze, hned v sousedství Betlémské kaple, se začal psát příběh. Tehdy ještě pod názvem „Žák-Čapek-Opatrný“.

Znovunalezený filmový záznam ze slavnostního otevření obchodu Hudební nástroje Žák-Čapek-Opatrný v Praze v Náprstkově ulici dne 1. března 1992 můžete poprvé shlédnout až dnes!!

Součástí videa jsou dnes už historická a unikátní vystoupení kapel Charles Bridge Dixieland, DaD kvintet, Quartet Petra Kůse, Robert Křesťan a Druhá tráva, Storyville Jazz Band Praha, Blanket, Taxmeni, Modrotisk a dalších.

Všimněte si, prosím, i momentu v čase 14:18!!
K tragédii zbýval skutečně jenom krok a to nejen obrazně!!

Naštěstí všechno dobře dopadlo a otevření obchodu hudebních nástrojů bylo skutečně slavnostní!
Ještě jednou dodatečně děkujeme za kuráž a odhodlání kapele Quartet Petra Kůse a všem kapelám, které se odvážily nastoupit po nich!


Rád bych dnes poděkoval všem, kteří šli byť malý kousek cesty s námi a pomáhali nám spoluvytvářet svérázný svět nazvaný v průběhu té dlouhé cesty Country Home!

Prvního dne měsíce března roku 2017 tomu bylo právě 25 let, co se v uzoučké a tiché Náprstkově ulici v Praze, hned v sousedství Betlémské kaple, začal psát příběh. Tehdy ještě pod názvem „Žák-Čapek-Opatrný“.

Mou neumělou nostalgickou koláž (vpravo) z krásné předpočítačové éry snad přijmete s vlídným úsměvem.

Ale kupodivu (a snad pro vás překvapivě) nechci dnes hledět zpět a plout vzpomínkami na minulost. Raději se na téhle hoře zahledím k obzorům před námi a popíšu rovnou a přímo, co vidím a jakým směrem jsem dnes rozhodnut napřít své síly:

1.
Nadále setrvat v organizaci Škol tradičního muzicírování, samozřejmě s převažujícím zaměřením na Old-Time Country Music. Věřím, že tyto školy mají smysl a že mám stále co předávat.
Děkuji všem, kteří svou účastí na hudebních školách mou myšlenku tvůrčího muzikantského setkávání podporují!

2.
Neúnavně pokračovat v pravidelné měsíční řadě Písní a příběhů Martina Žáka a strejdy Martina z hor.
Budete-li chtít vyjádřit také svůj zájem o pokračování řady, učiňte tak, prosím, zasláním předplatného na další období (bude upřesněno v průběhu dubna).
Samotné předplatné však, bohužel, zdaleka nepokryje ani základní finance potřebné pro tento projekt, děkuji tedy i za případnou laskavou podporu nad rámec předplatného.
Po čtvrtstoletí, kdy jsem vše zvládal výhradně vlastními silami, se tak i na mých stránkách objevuje výzva-prosba „Můžete nám pomáhat - za vaši pomoc děkujeme.“

3.
Průběžně přepracovat, zmenšit a dále aktualizovat stránky této naší zásilkové služby Country Home, tak aby i v budoucnu obsahovaly pouze produkty, které můžeme nabízet s radostí.
Takových produktů, bohužel, v dnešním světě rychle ubývá. Nabídka se tedy velmi citelně zúží, ale snad tak zůstane naše adresa i nadále spolehlivým (byť skromným) zdrojem!

4.
Přiblížit (paradoxně) celou myšlenku Country Home ještě víc k nemateriálním oblastem a nadále kráčet cestami, které budou v největším souladu s mým nitrem, a dávat tak jeden z možných příkladů dětem svým i těm, kterým zpívám své písně a vypravuji příběhy.


Ještě jednou vám všem děkuji za celé to společné čtvrtstoletí!

Přeji vám DOBRÉ ŠTĚSTÍ a NAPLNĚNÍ na všech vašich dalších cestách života a věřím, že aspoň s některými z vás budu mít možnost dál rozhojňovat odvěké krásy a hodnoty, které v dnešní společnosti ustupují (snad jen dočasně) do pozadí.


(Martin Žák, 7. března 2017)
Ať vás v roce 2017 žádná nouze nezdolá...

Novoroční, tedy lednová, písnička má pořadové číslo 9
a jmenuje se Třetí zimní noc.
Její původní česká verze vyšla před lety na CD Není cesta zpátky. Tentokrát se můžete těšit na novou náladu pěvcovu.

Všem předplatitelům kolekce
Písně a příběhy Martina Žáka a strejdy Martina z hor
zasíláme písničku a to včetně ilustrovaného písňového listu do nového stylového zpěvníku.(4. ledna 2017)
Co právě zní u nás v Country Home?
Každý měsíc nová písnička a příběh:
Písně a příběhy Martina Žáka a strejdy Martina z hor
Každý měsíc k vám doputuje nový písňový příběh, do kterého se můžete zaposlouchat v pohodlném houpacím křesle, zaskotačit si na zápraží v jeho rytmu nebo jej využít jako studijní materiál či repertoár pro své vlastní muzikantské vyžití.
Váš zvukový i obrazový zpěvník se tak bude postupně plnit rozličnými tématy od historických událostí až po momentky z každodenního obyčejného života.

Každá jednotlivá měsíční zásilka od Martina Žáka
a strejdy Martina z hor obsahuje:

1. Písničku v elektronickém balení zvaném MP3.
2. Originálně ilustrovaný písňový list s kompletním textem, akordovými značkami, pečlivým notovým zápisem a drobnou průpovídkou (v PDF obálce).


Více informací o nové kolekci Písně a příběhy Martina Žáka a strejdy Martina z hor (včetně návodu, jak pravidelné zasílání písní jednoduchým způsobem objednat) získáte ZDE.

První písničkovou zásilku Cesta prvním vlakem dodávají Martin Žák a strejda Martin z hor jako pozornost svého společného horalského podniku svým pozorným posluchačům zcela zdarma !!

Kvalitní MP3 nahrávku Cesta prvním vlakem si můžete stáhnout do svého počítače zde
Písňový list Cesta prvním vlakem v tiskové kvalitě najdete
zde


Cesta prvním vlakem - první píseň z nové kolekce
 
Pro poslech písně spusťte náš přehrávač vpravo: Get the Flash Player
to see this player.
2:41


A hned zkraje máje se s námi navíc můžete bezplatně svézt romantickým parním vlakem údolím Čierného Hronu ve Slovenském rudohoří.


Martin Žák, od svých klukovských let okouzlen tvorbou kanadského písničkáře Gordona Lightfoota, rád napsal soubor českých textů ke Gordonovým písním a tucet z nich vám dnes přináší na svém nejnovějším albu
Kdybys jen mohla číst v mé mysli.

Všechny písně tentokrát spojuje odvěké téma - LÁSKA ve všech jejích odstínech a podobách a navíc poznání pěvcovo:

„Všechno, co neuděláme nebo nevyslovíme, časem nejvíc bolí“.


Videopozvánka k poslechu Martinových českých verzí písniček Gordona Lightfoota:Více o novém albu včetně informace, jak CD objednat zde.
Romantická a výpravná kolekce Banjo dávných horalů, farmářů, kovbojů, tuláků a jiných dobrodruhů spustila v našich krajích před lety novou vlnu zájmu o americkou Old-Time Music a starší banjové styly hry.
První náklad byl rozebrán a vzhledem k velké ekonomické náročnosti spojené s vydáním rozsáhlého díla nebylo v minulých letech možné vyjít vstříc novým zájemcům.
Na základě četných dotazů jsme se nakonec rozhodli pro nové řešení - připravit elektronickou verzi celé kolekce, tedy publikace včetně doprovodných nahrávek.
Toto nové elektronické vydání je autorem navíc aktualizováno a částečně upraveno.
Zásadního přepracování se dočkala písňová část, nahrazena je také většina doprovodných nahrávek.
Martin Žák tak celých třináct let po uvedení prvního tištěného vydání promítá do původní práce i své nejnovější poznatky a zkušenosti.
Nové elektronické vydání může být tedy po mnoha stránkách přínosné a inspirativní také pro šťastné majitele první tištěné verze.

Více informací o novém elektronickém vydání zde. Objednávky zde.
Registrace na Podzimní školu Old-Time Country Music byla zahájena, od 8. do 11. října 2015 se můžete v Jizerských horách dozvědět JAK HRÁT NA AUTOHARFU.
Martin Žák vás povede ve stopách dávných amerických hráčů, díky jejichž lásce a citu zní kouzelný nástroj do dnešních dnů.

„Martinův přístup k autoharfě je nakažlivý.“
Mary Ann Johnston, Autoharp Quarterly, USA

Více informací včetně stylové pozvánky a kontaktu pro registraci
na naší stránce Co bude.Více o autoharfě Evoharp, kterou Martin rozeznívá na následující ukázce, se dozvíte zde:

Naše Letní škola Old-Time Country Music 2015
v termínu 8. až 12. července 2015 v Jizerských horách bude letos ve znamení putování CESTOU KE ZPÍVAJÍCÍM HORÁM
aneb s Martinem Žákem za potomky dávných osadníků.

Naučíme se písničky a styly některých Martinových hrdinů old-time music z filmu Cestou ke zpívajícím horám - Janette & Joe Carter, John Hartford, Lee Sexton, Will Keys, David Holt, Ralph Stanley, Art Stamper, Laura Boosinger, Everett Lilly, J. P. Fraley, Wayne Erbsen, LeRoy Troy...
Stylový letáček formátu A4 ke stažení zde.
Další informace a kontakt pro registraci najdete na naší stránce Co bude.

„Ať vás cesta rokem 2015
naplňuje nekonečnou radostí.“


(A není třeba hnát se příliš rychle.)


Martin Žák
ještě od sazí novoročního vlaku


Pro Vánoce 2014 Martin Žák navrhl a vytvořil několik stylových dřevěných svícnů s vírou, že drobné světýlko z naší horské Naděje potěší v dnešní záplavě komerčních produktů aspoň pár lidských srdcí.

K prodeji bylo určeno pouhých 25 ks !!


(7. prosince 2014)


 • Kromě stálé péče o zásilkovou službu Country Home se specializovaným sortimentem pro muzikanty stále připravujeme nové akce a tituly pro všechny, kteří mají rádi tradici a vše, co dnes tak rychle mizí z našich životů.
  Mnoho nápadů a snaha o pečlivost v každém detailu nám však nedovoluje věnovat více času propagaci, nejsme tedy ani schopni přinášet všechny informace prostřednictvím těchto stránek.
  Budeme proto rádi, navštívíte-li také muzikantské a autorské stránky Martina Žáka www.martinzak.cz.


 • Od 8. do 11. května 2014 se můžete u nás v Lužických horách naučit
  JAK HRÁT NA PĚTISTRUNNÉ BANJO
  a to opět s Martinem Žákem, který vás povede ve stopách dávných horalů.
  Více informací včetně stylové pozvánky a kontaktu pro registraci na naší stránce Co bude.

  Na video pozvánce hraje Martin známou melodii na dobové minstrelské banjo:

  PF 2014
 • Martin Žák a horalská zásilková služba Country Home děkují za vaši přízeň a podporu v uplynulém roce.

  Děkujeme vám, že se obracíte právě na nás, malé a dosud (v určitém slova smyslu) nezávislé prodejce a současně i autory a tvůrce.
  Pomáháte nám tím, mimo jiné, udržet pestrý svět, který v dnešní hektické a unifikované době mizí přímo před našima očima.

  Ať se vám rokem 2014 vyšlapuje zlehka !


 • Registrace na Jarní školu Old-Time Country Music 2014 byla zahájena.
  Od 3. do 6. dubna 2014 se můžete v Jizerských horách dozvědět
  JAK HRÁT NA AUTOHARFU
  Martin Žák vás povede ve stopách dávných amerických hráčů, díky jejichž lásce a citu zní kouzelný nástroj do dnešních dnů.
  Více informací včetně stylové pozvánky a kontaktu pro registraci na naší stránce Co bude.

  A k tomu ještě jedna video pozvánka osamělého poutníka s autoharfou:

 • Pro mírně pokročilé zájemce o hru na pětistrunné banjo v clawhammer stylu připravil Martin Žák v rámci své Školy Old-Time Country Music další z řady tradičních setkání a to v termínu 14. - 17. listopadu 2013.
  Těšíme se na setkání s vámi u nás v Lužických horách. Více informací zde.


  Wayne Erbsen, Foto: Tim Barnwell
 • Jedna z nejvýraznějších zámořských osobností na dnešní scéně americké old-time music, legendární WAYNE ERBSEN povede společně s Martinem Žákem a Annie Erbsen hudební lekce banja, kytary a houslí na naší týdenní Letní škole Old-Time Country Music 2013.

  V tuto chvíli jsou všechna místa obsazena ! Registrace náhradníků možná zde.

 • DOBRÁ ZPRÁVA:
  Zveme všechny milovníky ryzí americké old-time music na koncert Wayne Erbsena, který se bude konat ve středu 21. srpna 2013 od 18 hod v Horní Světlé v Lužických horách !!
  Blues pracujícího muže
 • V sobotu 1. 12. 2012 vychází v naší
  limitované sběratelské řadě písní a příběhů
  nové CD Martina Žáka Blues pracujícího muže.

  Poslechněte si životní příběhy Pokud v prosinci to zvládnem, Hladové oči, Mámo, nevím sám, Tatík Frank, Legenda o Bonnie a Clydeovi a Blues pracujícího muže, které se dnes - v jiném čase a na jiném místě - pro mnohé stávají každodenní realitou.

  Více o nové nahrávce tradičních old-time písní zde. Objednávky zde. Nové CD Blues pracujícího muže podporuje Country radio  Náprstek ProPik Vintage
 • ProPik®
  je značka prvotřídních amerických náprstků, které byly vyvinuty pro nejlepší možnou kvalitu tónu, pohodlí a výkon hráče. Jsou ideální pro prstovou hru na banjo, kytaru, autoharfu a další nástroje.
  Vážíme si toho, že můžeme náprstky ProPik® dnes nabídnout i prostřednictví naší zásilkové služby Country Home.
  Více informací zde.


 • Když osadník zpívá
 • Osm písní dávných obyvatel Appalačských hor, kteří stáli u kolébky hudby známé dnes jako country music, právě vychází v českých verzích Martina Žáka na novém CD
  Když osadník zpívá aneb Old-Time Country Solo
  v naší
  limitované sběratelské řadě písní a příběhů u příležitosti Letní školy Old-Time Country Music 2012.

  VIDEO  Více o nové nahrávce tradičních old-time písní zde. Objednávky zde. Nové CD Když osadník zpívá podporuje Country radio
  Stavebnice horalského dulcimeru
 • Stavebnice horalského dulcimeru pro zručné a tvořivé osadníky a všechny ostatní, kteří touží po horalském muzicírování, ale mají hlouběji do kapsy.
  Vyprodáno !!
 • Novou chromatickou ladičku z naší nabídky s mikrofonem, piezo snímačem a klipem pro uchycení na nástroj používá pro všechny své strunné nástroje (kytary, banja, autoharfy, dulcimery...) a také ostatním muzikantům doporučuje Martin Žák.
  Ladičku si můžete objednat zde: Ladička KORG AW-2G. • Lekce old-time country kytary pro začátečníky a mírně pokročilé na naší víkendové Jarní škole Old-Time Country Music 2012 v Lužických horách v termínu 19. - 22. dubna jsou již plně obsazeny. Těšíme se na jarní kytarové setkání s novými zájemci v roce 2013.
  Chmurné balady z odvrácené strany
 • Příběhy a písně byly nepostradatelnými společníky prvních osadníků. Ti, kteří se usadili v kopcích Appalačských hor, nezapomněli na dávnou tradici: balady Britských ostrovů, které v jejich srdcích přepluly široký oceán...
  Martin Žák a Katka García zpívají své starobylé balady o „láskách nenaplněných“ na novém CD
  Chmurné balady z odvrácené strany.

  Vychází v naší limitované sběratelské řady písní a příběhů ve čtvrtek 12. 1. 2012 u příležitosti Zimní školy Old-Time Country Music.

  Více o nahrávce chmurných balad zde. Objednávky zde. Nové CD Chmurné balady z odvrácené strany podporuje Country radio


 • Registrace zájemců o účast na naší Jarní škole Old-Time Country Music 2012 byla zahájena - březnový prodloužený víkend u nás v Lužických horách bude patřit lekcím Jak hrát na banjo, v dubnovém termínu pak otevíráme lekce Jak hrát na kytaru.
  Obě školy vede Martin Žák.
  Více informací najdete na Martinově stránce Co bude.
  Informační letáček ke stažení (PDF) zde.


 • Martin Žák doporučuje nové profesionální kytary BLUERIDGE z nabídky naší zásilkové služby Country Home.


 • Osamělý poutník s autoharfou
 • Romantické CD nazvané Osamělý poutník s autoharfoulimitované sběratelské řady písní a příběhů Martina Žáka vychází prvého májového dne roku 2011.
  Čtyři nenápadné písně z Martinova osamělého putování v duchu lásky povznášející i trýznivé jsou obětovány básníku a vlastenci českému Karlu Hynku Máchovi.
  Více informací zde. Objednávky zde.


  Katalog Country Home 2011

 • Mrazivý únor tentokrát přináší nový tištěný katalog Country Home 2011. Jeho prostřednictvím se můžete podrobně seznámit s nabídkou titulů Martina Žáka (knihy, CD, DVD) a také s dalšími aktivitami tohoto dobrodruha.
  Objednávkou titulu z nakladatelství Country Home podpoříte naše nové nekomerční hudební projekty a přispějete k oživení a dalšímu šíření zvolna zanikajících tradic.

  (15. února 2011)


 • Máme radost, že můžeme právě v těchto dnech nabídnout dětské country kytary a malé folkové kytary ve výtečných cenových relacích.
  Jedná se o nástroje se skvělými parametry včetně seřiditelné výztuhy v krku, olejových mechanik a dalších předností, které známe z profesionálního kytarového světa.
  Více v nabídce kytary od nás z Country Home.


  Zápisky osamělého poutníka s autoharfou - část 1
 • Dvě nová CD z limitované sběratelské řady písní a příběhů právě vycházejí. Tentokrát se můžete těšit na
  Zápisky osamělého poutníka s autoharfou - část 1
  Zápisky osamělého poutníka s autoharfou - část 2.

  Vybrané pasáže ze stejnojmenné poutnické knížky Martina Žáka čte Miloň Čepelka.
  Více informací zde. Objednávky zde.


 • O naší nové svérázné Škole tradičního muzicírování s upřesňujícím podtitulem Old-Time Country Music s Martinem Žákem se můžete dozvědět prostřednictvím stránek martinzak.cz/skola.


 • Nové video lekce na DVD pro příznivce Old-Time Music, a to nejen fidlery, najdete na naší stránce Video pro housle.


 • Dne 9. července 2010 byly aktualizovány veškeré ceny zboží na stránkách našeho internetového obchodu a naprostá většina nabízených produktů je skladem v ČR k okamžitému dodání prostřednictvím naší zásilkové služby Country Home.


 • Náš letní Old-Time Country týden se kvapem blíží (7. - 14. srpna 2010),
  zájemci o výuku hry na kytaru, banjo a housle mohou ještě využít několika posledních volných míst.
  Informační letáček ke stažení v tiskové kvalitě zde.


 • Po delší přestávce se nám opět podařilo získat pro naši zásilkovou službu legendární americké brumle WHITLOW.
  Vzácná zásilka z Wisconsinu dorazila 1. června. Brumle Whitlow vždy rozeznívali a rozeznívají nejvýraznější hráči světa, mezi nimi John McCutcheon, Mike Seeger, David Holt nebo Grandpa Jones.
  Nabízíme následující ladění: nízké C, nízké D, E, F, G, A, Bb, C.


 • Řekni, kde ty kytky jsou... Písně (pro) Pete Seegera

 • Čtyři písně spojené s americkým folkovým bardem a mimořádným mužem od Hudson River,
  to je nová nahrávka (CD-single) Martina Žáka nazvaná Řekni, kde ty kytky jsou... Písně (pro) Pete Seegera.

  CD vychází 3. května 2010
  u příležitosti 91. narozenin
  Pete Seegera
  jako úvodní titul
  z limitované sběratelské řady písní a příběhů.

  V závěrečné písni Řekni, kde ty kytky jsou přicházejí Martina Žáka svým hlasem podpořit Štěpánka Mesteková, Tomáš Linka, Markéta Wankeová, Katka Garcia a dětský pěvecký sbor Koťata. Více informací zde. Objednávky zde.


  Zápisky osamělého poutníka s autoharfou
 • V posledním únorovém týdnu roku 2010 vychází u nás v Country Home nová knížka Martina Žáka
  Zápisky osamělého poutníka s autoharfou.

  Po výpravné knize Banjo dávných horalů... představuje autor (opět trochu nezvykle, tentokrát však skromněji) jiný hudební nástroj blízký svému srdci - autoharfu, se kterou se vydává přes Atlantik pátrat po dalších drobných střípcích z osadnických časů...

  Více informací o nové knížce najdete zde.
  Objednávky zde.

  Miloslav Nevrlý, autor kouzelných knih Karpatské hry, Kniha o Jizerských horách a mnoha dalších,
  o nové poutnické knížce Martina Žáka:


 • Autoharfa Evoharp
 • Únor 2010 se nese ve znamení nástroje zvaného autoharfa - poprvé v České republice představujeme profesionální americkou autoharfu Evoharp.

  Více v nabídce autoharfy od nás z Country Home.

  Naší snahou ovšem není nástroje pouze prodávat. Chtěli bychom přispět hlavně k tomu, aby byly skutečně rozeznívány.
  Autoharfa je obdivuhodným hudebním nástrojem, nikoli nástrojem hudebních diletantů, za který bývá často u nás neprávem považována. Pravdou je, že můžete celkem snadno s pomocí několika tlačítek jednoduše doprovázet tisíce písní. Ale s autoharfou se můžete vydat i na dobrodružnější cestu. A třeba právě s Martinem Žákem, který se rozhodl (i s vědomím, že jemu blízké téma je zcela na okraji zájmu dnešní společnosti) vytvořit pro své následovníky pestrou metodickou příručku. Kdo zná Martinovo dosavadní dílo a nadšení, jistě tuší, že nepůjde o žádný chladný a strohý či jinak uspěchaný rychlokurz.
  V tuto chvíli není vzhledem k časové a finanční náročnosti možné odhadnout termín vydání, ale už dnes se můžete s Martinem domluvit na individuálních i skupinových lekcích.
 • Co je u nás nového | Zásilková služba | Katalog Country Home | Kontakt | Bylo, nebylo…
  sirka 560px
  Co je Old-Time music  

  Country Home
  e-mail: email@countryhome.cz
  tel. / fax: 487 863 963
  Martin Žák & Stará almara

  © 2023 Martin Žák / Country Home