Naše kvalitní brumle na prodej najdete zde (klikněte na tento odkaz)


rumle je starobylý nástroj, jehož stopy vedou až do jihovýchodní Asie – právě tam se kdysi hrálo na podobné nástroje vyrobené z bambusu. Kovovou brumli znali už staří Římané. Její dávný název, který se někde dodnes používá – hlavně v severní Anglii, Skotsku a Irsku – je „trump“.
Brumle na dobové ilustraci V evropských zemích byla brumle celkem běžná, právě odtud si ji do Ameriky přivezli první osadníci. Měli ji pro svou zábavu a také se dala výhodně měnit s Indiány za různé věci potřebné k životu. V Americe nazývají brumli „jaw harp“ nebo „jew’s harp“.
Brumle sestává ze dvou částí: otevřeného tvarovaného rámečku a pružného kovového jazýčku procházejícího středem rámečku. Hráč drží brumli většinou v levé ruce a pevně ji tiskne proti zubům – horní volný konec kovového rámečku proti horním zubům a dolní konec proti zubům spodním. Ukazovák pravé ruky brnká na konec jazýčku, který volně kmitá uprostřed rámečku. To vytváří charakteristický tón. Ústní dutina tu funguje jako rezonátor i zesilovač. Přemísťováním jazyku, tvarováním ústní dutiny a změnami intenzity dýchání se mění výška a síla tónu.
Dávný hráč na brumli Je mnoho různých tvarů a velikostí tohoto nenáročného nástroje. Rozhodnete-li se pro brumli, můžete vybírat z laciných továrních výrobků nebo pátrat po precizních ručně vyrobených brumlích v duchu dávných tradic. „Král country music“ Roy Acuff zastává názor, že malé brumle laděné do A – vyrobené nejspíš v Rakousku před 2. světovou válkou – byly nejlepší.
Vyzkoušejte někdy hru na brumli, je to zábavné. Začátečníkovi to může znít neuvěřitelně, ale zkušený hráč na ni dokáže bez problémů hrát melodie písní.

Brumle od nás z Country Home
- Brumle Whitlow -

Brumle Whitlow patří ke starým legendám amerického trhu. Jedná se o velmi odolné a stabilní nástroje vyrobené z čisté oceli (nerezu). Výroba i ladění je ruční.
Legendární americké brumle Whitlow dnes vyrábí lidový muzikant Robbie Clement. Převzal tak dlouholetou tradici od svého učitele, zesnulého Freda Whitlowa.Brumle Rococo

Brumle Whitlow

Na kongresu „International Jew’s Harp Congress“ v Iowa City v americkém státě Iowa byla brumle Whitlow vybrána jako nejlepší brumle na světě a to vzhledem k její zvukové kvalitě, dobré hratelnosti a vzhledu.

Brumle Whitlow vždy rozeznívali a rozeznívají nejvýraznější hráči světa, mezi nimi John McCutcheon, Mike Seeger, David Holt nebo Grandpa Jones.


 • WT JH-Bb Brumle Whitlow, Bb ladění 760,- Kč • - Brumle Szilágyi -

  Zoltán Szilágyi je skutečným mistrem, který se věnuje ruční výrobě brumlí víc než třicet let. Jeho jméno je dobře známé virtuózním hráčům z celého světa, jejichž sny se stávají skutečností právě díky Zoltánovým nástrojům.
  Každý nástroj je ručně vyrobeným originálem, ve kterém se snoubí tradiční technologie s úchvatným a neotřelým zvukem. Začátečník bude překvapen nevídanou odezvou nástroje, profesionální hráč získá spolehlivého společníka, který naplní jeho očekávání.  Brumle Rococo

  Brumle Szilágyi Rococo

  Zajímavý model s krouceným rámečkem a jazýčkem z výtečné slitiny chrómové oceli zaručuje vysokou kvalitu a příjemné zabarvení tónu ve všech polohách.
  Nabízíme ladění C, D, G, A


 • SI 445030-D Brumle Szilágyi Rococo, D ladění 990,- Kč
 • SI 445030-A Brumle Szilágyi Rococo, A ladění 990,- Kč

 • Brumle Aztec Mini

  Brumle Szilágyi Aztec Mini

  Jedna z nejoblíbenějších brumlí. Dobře zvolená geometrie rámečku v kombinaci s dokonale navrženým jazýčkem. Příjemně padne do ruky. Splní očekávání všech muzikantů, ať už hledají silný dynamický zvuk nebo intimní a lyričtější polohu. Ostřejší barva zvuku.
  Nabízíme ladění C, D, G, A


 • SI 445060-C Brumle Szilágyi Aztec Mini, C ladění 1.260,- Kč
 • SI 445060-D Brumle Szilágyi Aztec Mini, D ladění 1.260,- Kč
 • SI 445060-G Brumle Szilágyi Aztec Mini, G ladění 1.260,- Kč
 • SI 445060-A Brumle Szilágyi Aztec Mini, A ladění 1.260,- Kč

 • Brumle Black Fire

  Brumle Szilágyi Black Fire

  Masivní a energický nástroj vyrobený z odolného materiálu. Začátečníky potěší hned v počátcích dobrý výsledek, virtuózní hráče zas pružnost a široké možnosti využití této brumle. Jistý a spolehlivý partner v každé tónině.
  Nabízíme ladění D bass, G baritone, A baritone, H baritone, C tenor, D tenor, E tenor, F tenor, G alt, A alt.


 • SI 555230-Dbs Brumle Szilágyi Bl.Fire, D bass 1.560,- Kč
 • SI 555230-Gbt Brumle Szilágyi Bl.Fire, G baritn. 1.560,- Kč
 • SI 555230-Abt Brumle Szilágyi Bl.Fire, A baritn. 1.560,- Kč
 • SI 555230-Hbt Brumle Szilágyi Bl.Fire, H baritn. 1.560,- Kč
 • SI 555230-Ctn Brumle Szilágyi Bl.Fire, C tenor 1.560,- Kč
 • SI 555230-Dtn Brumle Szilágyi Bl.Fire, D tenor 1.560,- Kč
 • SI 555230-Etn Brumle Szilágyi Bl.Fire, E tenor 1.560,- Kč
 • SI 555230-Ftn Brumle Szilágyi Bl.Fire, F tenor 1.560,- Kč
 • SI 555230-Gat Brumle Szilágyi Bl.Fire, G alt 1.560,- Kč
 • SI 555230-Aat Brumle Szilágyi Bl.Fire, A alt 1.560,- Kč


 • Zájemcům o výuku hry na brumli nabízíme základní lekce formou skupinových i individuálních kurzů či jednotlivých konzultací.
  Pro bližší informace kontaktujte Country Home.  Co je Old-Time music  

  Country Home
  e-mail: email@countryhome.cz
  tel. / fax: 487 863 963
  Martin Žák & Stará almara

  © 2019 Martin Žák / Country Home